Imieniny

5 Września 2010
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dorota, Herakles,
Herkules, Herkulan,
Justyna,
Laurencjusz,
Wawrzyniec,
Stronisława
Do końca roku zostało 118 dni.
Ogłoszenia z XII Niedzieli Zwykłej Drukuj Email
19.06.2010.

  • Dziękujemy s. Agnieszce za obecność, modlitwę i świadectwo. Możemy wesprzeć jej pracę ofiarą złożoną przed kościołem.
  • Spotkanie informacyjne przed wyjazdem do Nowego Targu odbędzie się w dziś: o 16:30 – w związku ze wczasami rodzinnymi; o 17:00 – w związku z koloniami dla dzieci.
  • Od poniedziałku 28.06 obowiązywać będzie letni porządek Eucharystii. Zapraszamy zatem od poniedziałku do soboty na godz. 7:00 bądź 18:00. W niedzielę bez zmian. Nie będzie jedynie Eucharystii chrzcielnej.
  • Kancelaria w czasie wakacji urzędować będzie w poniedziałek i środę od 16:00 do 17:30 oraz w piątek od 9:00 do 11:00.
  • Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Codziennie o 17:30, w niedzielę – połączone z nieszporami – o 17:15.
  • W czasie wakacji nie będzie wydawana żywność przez Caritas.
  • Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom festynu parafialnego. W szczególny sposób Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, które wzięło na siebie główny ciężar odpowiedzialności. Jak już ogłaszaliśmy, dochód z festynu przeznaczony jest w całości na dofinansowanie dzieci w czasie wakacji.
  • Następne nauki przedmałżeńskie odbywać się będą we wrześniu.
  • Caritas organizuje pielgrzymkę do Staniątek i Tuchowa dnia 27.07. Zgłoszenia w czasie środowych dyżurów (od 8:00 do 10:00 oraz od 17:00 do 19:00). Wyjazd o godz. 6:00.
  • W środę 23.06 obchodzimy dzień ojca.
  • W czwartek – uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godz. 17:00.
  • Nasza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-21.08. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania.
  • Spotkanie czcicieli Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa odbedzie się 25.06 o godz. 16:30.
  • W dniach od 26 do 27.08 pielgrzymka mężczyzn na Górę św. Anny.
  • Pielgrzymka Rybnicka nocować będzie na terenie naszej parafii z 4 na 5.08. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii wolnych miejsc noclegowych.
  • 29.06 w Uroczystość św. Piotra i Pawła swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich przeżywać będzie nasz parafianin ks. Prof. Kazimierz Wolsza. Zapraszamy na Mszę w jego intencji o godz. 18:00.
  • Zbiórka produktów dla powodzian: żywności i środków czystości trwa nadal. Dary można składać do koszy przed zakrystią.
  • Intencje mszalne na rok 2011 przyjmować będziemy od 15.09 (środa).

Zmieniony ( 19.06.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Okruch Biblii

Jezus rzekł do Marty: "Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?"

J 11,1-45;

Mimo, że współczesne społeczeństwo robi wszystko, żeby ukryć śmierć, to chrześcijanin powinien być oswojony z własną śmiercią, nie ignorować jej, ale włączyć w swoje życie. Przyjdzie taki czas, że to co widzialne się skończy, zaś co duchowe - z Boga - trwa wiecznie. Jezus mówi: JA JESTEM, po to, by śmierć stała się końcem umierania. Wierzysz w to?

 

Odwiedziło nas

joomla templates by dezinedepot
© 2010 Rzymsko-katolicka Parafia pw. Chrystusa Króla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.